Топ-5 найкрасивіших замків і фортець по всьому світу

1. Мон Сен-Мішель – середньовічний замок на вершині скелі, одне з найбільш містичних і казкових місць на землі. Ця пам’ятка вважається самим відвідуваним куточком у Франції після Парижа. У Середні століття християни збудували на острові абатство-фортеця і присвятили її святому архістратигу Михайлу, який прикрашає верхівку шпиля замку.

2. Дзонг-Гьянтзе– фортеця, в якій жив король князівства Гьянтзе, пережила багато чого: в 1905 році – була взята англійцями, а в 1956-59 роках – китайцями. Зараз це місце – музей де показано засідання суду, ката за роботою і в’язнів у темниці. Піднявшись на вершину замку, Вам відкриються розкішні види на місто Гьянтзе (Тибет).

3. Крак-де-Шевальє (Хомс, Сирія) – сама грізна фортеця в часи хрестоносців. Вона пережила багато нападів, які мужньо багато років відбивала, але в 1271 султан Бейбарс атакував фортецю. Так закінчився період 129 річної неприступності фортеці. Крак-де-Шевальє є Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.

4. Замок Хімедзі або як ще його називають Замок Білої Чаплі – один з найдавніших замком Японії, який зберігся. ЮНЕСКО в 1993 році включило його до списку Всесвітньої спадщини. І це не дивно, так як замок переходив від одного клану до іншого і був резиденцією самураїв протягом 250 років. Замок служить майданчиком для зйомок багатьох кінострічок, таких як: «Тінь воїна», «Ран», «Останній Самурай» в якому знімався легендарний Том Круз.

5. Форт Амбер (Джайпур, Індія) – побудований в кінці 14 – початку 15 століття, оточений з усіх боків пагорбами, робить його надзвичайно красивим місцем. Ця неприступна фортеця вражає своєю архітектурою. Форт розділений на 4 основні частини, кожна з якої особлива по своєму, але сама привертає і загадкова – третя частина фортеці. Тут Ви побачите «чарівну квітку», Зал тисячі дзеркал, царські покої і безліч інших визначних пам’яток. Родзинка цього місця в тому, що в форт можна в’їхати верхи на слоні.